Leasing zwrotny to w praktyce leasing operacyjny, w którym sam jesteś swoim dostawcą.

Jest stosunkowo nową alternatywną dla tradycyjnego leasingu. Głównym jego celem jest zwiększenie kapitału obrotowego, który przedsiębiorstwo uwalnia ze składników majątku. Efektem jest uzyskanie środków na dowolny cel (np. na dalsze inwestycje, spłatę zobowiązań lub zachowanie ciągłości finansowej) i możliwość dalszego użytkowania przedmiotu leasingu.

 

 

Najważniejsze zalety leasingu zwrotnego

 • Transakcję zawieramy bez pośredników, a to upraszcza i przyspiesza procedurę
 • Możesz uzyskać to finansowanie nawet, jeśli masz wpisy w bazach
 • Dostępny jest elastyczny harmonogram spłaty rat

 

 

Na czym polega leasing zwrotny?

Dodatkowe środki finansowe przedsiębiorca może uzyskać na kilka sposobów. Do najpopularniejszych należą kredyt i leasing zwrotny. Druga opcja pozwala na uzyskanie środków ze sprzedaży środków trwałych, którymi dysponuje firma.

Właściciel przedsiębiorstwa sprzedaje środki trwałe firmie leasingowej, która przejmuje prawo własności nad pojazdami lub maszynami. Właściciel otrzymuje za to gotówkę na inwestycję lub inne potrzeby.

Wyjątkowość leasingu zwrotnego polega na tym, że właściciel firmy dalej może prowadzić swój biznes i korzystać ze sprzedanych pojazdów, maszyn czy innych środków trwałych. 

 

 

Najpopularniejsze formy leasingu zwrotnego:

- leasing zwrotny maszyn

- leasing zwrotny samochodu ciężarowego

- leasing zwrotny samochodu osobowego

 

 

­Leasing zwrotny na przykładzie

1. Pan Kowalski prowadzi firmę i jest właścicielem samochodu. Niedawno zaskoczyła go wiadomość, że natychmiast musi przeprowadzić kosztowną modernizację w firmie.

2. Trafia na informację o leasingu zwrotnym i kontaktuje się z naszym doradcą telefonicznie lub wypełnia formularz kontaktowy. 

3. Krótka rozmowa pozwala ustalić ważne fakty, Pan Kowalski otrzymuje wkrótce do podpisu spersonalizowaną umowę leasingu zwrotnego. Na jej mocy sprzedaje swój samochód firmie Leasing Polski, który z kolei oddaje mu go w leasingu.

4. Dzięki temu Pan Kowalski uzyskuje niezbędne środki na nową inwestycję czy modernizację, jednocześnie nie musi martwić się o ciągłość funkcjonowania firmy. Z naszym finansowaniem nieprzerwanie korzysta firmowego pojazdu.

5. Po spłaceniu ostatniej raty, Pan Kowalski może wykupić przedmiot leasingu, bądź ponownie skorzystać z leasingu zwrotnego i uzyskać środki na dowolny cel.

 

 

Leasing zwrotny samochodów, pojazdów i maszyn

Leasing zwrotny zwiększa płynność finansową firmy, dzięki sprzedaży środków trwałych, urządzeń, sprzętu, pojazdów czy nieruchomości. Przedsiębiorstwo, które skorzystało z oferty leasingu zwrotnego korzysta ze wszystkich zalet zwyczajnego leasingu, który jest doskonałym rozwiązaniem pod względem podatkowym i kapitałowym. 

Leasing zwrotny jest szczególnie opłacalny dla przedsiębiorstw, które posiadają środki trwałe o wysokiej wartości. W szybki sposób pozyskują środki potrzebne do zachowania płynności finansowej, na nowe inwestycje czy rozwój firmy w każdym sektorze biznesu. 

 

 

Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego zamieszczonego poniżej lub pod numerem telefonu: Gdańsk +48 601 224 680, Kutno +48 601 861 349.

 


Wyślij zapytanie
Prosimy o uzupełnienie wymaganych pól.
Oświadczam, że zapoznałem się z Klauzulą Informacyjną (pokaż)
Prosimy wpisać wynik działania: 3 + 5 =

Newsletter

 • GTL - Pojazdy Użytkowe
 • ul. Budowlanych 72, 80-298 Gdańsk
 • /58/ 555 40 00, +48 601 224 680
 • GTL - Pojazdy Użytkowe Filia Kutno
 • ul. Sklęczkowska 23, 99-300 Kutno
 • /24/ 355 88 88, +48 601 861 349
x

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Leasing Polski Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Budowlanych 72.
 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: iod@leasingpolski.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe podane w formularzu oraz zbierane automatycznie za pośrednictwem plików cookies i wynikające z Pana/Pani aktywności, przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu oraz w celach marketingowych na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., tj. w oparciu o prawnie uzasadniony interes administratora.
 4. Pana/ Pani dane będą przetwarzane w celach marketingowych w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie otrzymywanie wyselekcjonowanej informacji marketingowej w oparciu o Pana/Pani preferencje zakupowe.
 5. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa, podmiotom zaangażowanym w kontakt oraz dostawcom usług wspierającym działania marketingowe prowadzone przez Leasing Polski Sp z o.o.
 6. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu wniesienia sprzeciwu.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.
 8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością nawiązania kontaktu.