Leasing zwrotny - uwolnij uśpiony kapitał!

 

Leasing zwrotny

 

Leasing zwrotny to najprościej mówiąc leasing operacyjny, w którym sam jesteś swoim dostawcą, a przy tym leasingobiorcą. Jego głównym celem jest zwiększenie kapitału obrotowego, który przedsiębiorstwo uwalnia ze składników swojego majątku. Efektem jest uzyskanie środków finansowych na dowolny cel (np. nowe inwestycje, spłatę zobowiązań lub zachowanie ciągłości finansowej) oraz możliwość dalszego użytkowania przedmiotu leasingu.

 

 

Na czym polega leasing zwrotny?

Co więc oznacza leasing zwrotny w praktyce? Ty, jako przedsiębiorca, sprzedajesz nam swój pojazd lub maszynę, a następnie podpisujemy umowę leasingową. Dzięki temu otrzymujesz na konto dodatkowe środki pieniężne, które możesz przeznaczyć na dowolny cel biznesowy, a przy tym dalej korzystasz ze sprzętu w zamian za spłatę rat leasingowych.

 

Najważniejsze zalety leasingu zwrotnego:

 • Możesz uzyskać finansowanie, nawet jeśli masz wpisy w bazach BIK, BIG i KRD,
 • Zapewniamy elastyczny harmonogram spłaty rat, dostosowany do specyfiki firmy,
 • Transakcja zawierana jest bez pośredników, co upraszcza i przyspiesza procedurę.

 

Najczęściej wybieranymi środkami trwałymi podczas leasingu zwrotnego są:

 • Samochody osobowe,
 • Pojazdy ciężarowe i ciągniki siodłowe,
 • Maszyny budowlane.

 

Oprócz tego, możesz skorzystać z leasingu zwrotnego: samochodów dostawczych, samochodów specjalistycznych, ciągników rolniczych, naczep oraz autobusów.

 

Możliwości jest wiele, a każda z nich czeka na Ciebie!

 

 

3 proste kroki, aby otrzymać leasing zwrotny:

 

Formularz leasingowy Pierwszym krokiem, aby otrzymać leasing zwrotny jest kontakt z naszym doradcą, a następnie złożenie wniosku leasingowego i przesłanie wymaganych dokumentów. Wniosek zostanie poddany szczegółowej weryfikacji przez nasz dział zajmujący się oceną ryzyka.

 

Umowa leasingowa Po otrzymaniu zgody na leasing, nasz rzeczoznawca wycenia wybrany przez Ciebie pojazd. Następnie podpisujemy umowę leasingową. Po jej podpisaniu niezbędne jest przekazanie nam dokumentów dotyczących pojazdu, w celu jego ponownej rejestracji.

 

Skarbonka Po dopełnieniu wszystkich formalności, przelewamy uzgodnione środki pieniężne na wskazane przez Ciebie konto bankowe.

 

 

Leasing zwrotny na przykładzie:

1. Pan Andrzej od kilku lat prowadzi firmę transportową i jest właścicielem licznej floty pojazdów. Okazało się, że ze względu na nowe przepisy, musi przeprowadzić kosztowną modernizację w firmie. Nie był jednak na to odpowiednio przygotowany i nie wie, skąd pozyskać środki na dokonanie niezbędnych zmian.

 

2. Pan Andrzej zaczyna poszukiwania optymalnego rozwiązania i sięga po poradę u swojego bardziej doświadczonego kolegi z branży, który mówi mu o leasingu zwrotnym. Pan Andrzej decyduje się na skontaktowanie się z naszą firmą, aby uzyskać więcej informacji.

 

3. Krótka rozmowa z doświadczonym doradcą leasingowym pozwala ustalić wszelkie niezbędne szczegóły i warunki transakcji. Pan Andrzej składa wniosek, a następnie podpisuje umowę leasingu zwrotnego. Na tej podstawie sprzedaje nam jeden ze swoich samochodów ciężarowych, a następnie udzielamy mu finansowania na ten sam pojazd.

 

4. Dzięki temu rozwiązaniu, Pan Andrzej otrzymuje dodatkowe środki pieniężne na przeprowadzenie modernizacji oraz inne inwestycje firmowe, a jednocześnie nie musi martwić się o środki transportowe niezbędne do wykonywania pracy. Dzięki leasingowi zwrotnemu może dalej korzystać z pojazdu ciężarowego, który umożliwi mu zarobek.

 

5. Po spłaceniu ostatniej raty, Pan Andrzej może wykupić przedmiot leasingu na własność lub ponownie skorzystać z leasingu zwrotnego i uzyskać środki na dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

 

 

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś otrzymać bezpłatną ofertę leasingu zwrotnego, wyślij formularz kontaktowy umieszczony poniżej lub zadzwoń na numer telefonu:

 

GTL Pojazdy Użytkowe Gdańsk: +48 601 224 680

GTL Pojazdy Użytkowe Kutno: +48 601 861 349

 


Wyślij zapytanie
Prosimy o uzupełnienie wymaganych pól.
Oświadczam, że zapoznałem się z Klauzulą Informacyjną (pokaż)
Prosimy wpisać wynik działania: 4 + 2 =

Newsletter

 • GTL - Pojazdy Użytkowe
 • ul. Budowlanych 72, 80-298 Gdańsk
 • /58/ 555 40 00, +48 601 224 680
 • GTL - Pojazdy Użytkowe Filia Kutno
 • ul. Sklęczkowska 23, 99-300 Kutno
 • /24/ 355 88 88, +48 601 861 349
x

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Leasing Polski Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Budowlanych 72.
 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: iod@leasingpolski.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe podane w formularzu oraz zbierane automatycznie za pośrednictwem plików cookies i wynikające z Pana/Pani aktywności, przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu oraz w celach marketingowych na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r., tj. w oparciu o prawnie uzasadniony interes administratora.
 4. Pana/ Pani dane będą przetwarzane w celach marketingowych w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie otrzymywanie wyselekcjonowanej informacji marketingowej w oparciu o Pana/Pani preferencje zakupowe.
 5. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa, podmiotom zaangażowanym w kontakt oraz dostawcom usług wspierającym działania marketingowe prowadzone przez Leasing Polski Sp z o.o.
 6. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu wniesienia sprzeciwu.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.
 8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością nawiązania kontaktu.